Corsair 32GB(2x16GB) Vengeance RGB Pro SL DDR4 3200Mhz C16 Memory Kit - Black [CMH32GX4M2E3200C16]
0 pts
Collect a minimum of 1x base points- Free shipping on this item
- ETA 16 May 2026 - 22 May 2026Estimated time of arrival Saturday 16 May 2026 to Friday 22 May 2026
- Sold and shipped by Australia Tech Gears
Corsair Vengeance RGB PRO SL 32GB (2x16GB), PC4-25600 (3200MHz) DDR4, 16-20-20-38, 1.35v, Dual Channel Kit, Black, RGB LED, 44mm Tall Compact Design
OPTIMIZED FOR INTEL® AND AMD®
INTELLIGENT CONTROL, UNLIMITED POSSIBILITIES
PERFORMANCE HERITAGE
COMPACT FORM FACTOR
Standing at just 44mm tall for wider compatibility with air coolers and smaller form factor chassis, each module looks great from any angle. -
ONE STEP OVERCLOCKING
Density: 32GB (2x16GB)
Speed: 3200MHz
Tested Latency: 16-20-20-38
Voltage:1.35V
Software control: Corsair iCUE
Pin Out: 288 Pin